Latoszyn Zdrój jest dopiero na początku drogi do uzdrowiska z prawdziwego zdarzenia, do którego będą mogli przyjeżdżać kuracjusze nie tylko z Podkarpacia i całego kraju, ale już dziś dysponuje kompleksem przychodni, basenem leczniczym, pijalnią wód i tężnią, wykorzystujące unikatowe złoża wody siarczkowej. W Polsce tylko nieliczne uzdrowiska dysponują wodami siarczanowo-wapniowymi i siarczkowymi. Pokłady tego typu wód znajdują się właśnie w Latoszynie. Na podstawie badań właściwości fizyko – chemicznych i chemicznych oraz stanu mikrobiologicznego wody w Latoszynie stwierdzono, że spełnia ona wymagania wody mineralnej. Właściwości wód leczniczych pozwalają leczyć: schorzenia układu ruchowego: gośćcowe, reumatyczne, zwyrodnieniowe, pourazowe, pooperacyjne, choroby układu nerwowego: niedowłady, porażenia, nerwobóle, choroby kobiece, choroby przemiany materii, choroby skóry, choroby zawodowe w tym zatrucia związkami chemicznymi.

Najnowszym, niezwykle atrakcyjnym obiektem leczniczym w Latoszynie Zdroju jest ciesząca się coraz większą popularnością komora normobaryczna. To pomieszczenie, w którym panuje ciśnienie wynoszące ok. 1500 hPa i inne parametry  najbardziej sprzyjające  zdrowiu, dobrej kondycji i długowieczności  człowieka. Komora ta jest znakomitym sposobem wspomagania kondycji fizycznej, odporności organizmu i ogólnej poprawy zarówno samopoczucia jak i stanu zdrowia. Częste są przypadki, że po serii wizyt w normobarii następują spektakularne wyleczenia z przewlekłych chorób lub przynajmniej cofnięcia się wielu ich objawów.

Planowany jest dalszy rozwój uzdrowiska. Najbliższą inwestycją będzie budowa bazy hotelowo-turystycznej w bezpośrednim sąsiedztwie Uzdrowiska Latoszyn, co pozwoli w przyszłości na przyjęcie jeszcze większej liczby turystów i  kuracjuszy z całej Polski, zafascynowanych tym miejscem, tak jak to bywało przed laty.