„Latoszyn to miejsce, w którym dłoń widzi, oko maluje, a umysł dotyka”.

Władze Gminy Dębica chcą przywrócić dawną świetność tego magicznego miejsca. Docelowo zaplanowane zostało stworzenie na terenie malowniczego Uzdrowiska Latoszyn infrastruktury wypoczynkowej w postaci domu seniora, co w pełni umożliwi korzystanie ze zdrowotnych właściwości wód siarczanowo – wapniowych, solankowych nie tylko mieszkańcom okolicznych miejscowości, ale również pacjentom z odległych terenów Polski. Inwestycja rozpocznie się w 2025 roku.

Dodatkowo Gmina Dębica zamierza aktywnie wspierać działania przedsiębiorców w zakresie budowy Aquaparku, hotelu, SPA & Wellness . Eksploatacja wód geotermalnych, wykorzystanych do budowy Kompleksu Basenów Termalnych w Latoszynie, wynika z dobrodziejstwa udokumentowanych zasobów wód geotermalnych solankowych o temperaturze 57 stopni w bezpośrednim sąsiedztwie Uzdrowiska na głębokości ok. 1450 metrów. Wykorzystanie  odwiertu pod względem jego adaptacji i udostępnienia może nastąpić dopiero wówczas, kiedy Samorząd stanie się właścicielem terenu z usytuowanym ujęciem.  Radni gminy Dębica wyrazili zgodę na zakup w Latoszynie działki, na której istnieje odwiert geologiczny PILZNO-45K, wykonany w ramach poszukiwania gazu i ropy, stwierdzający zasoby geotermalne. Gmina Dębica ustawicznie zabiega o zdobycie dofinansowania na dalsze badania zasobów geotermalnych. W efekcie szybkiego uzyskania funduszy, rozpoczęcie odwiertów mogłoby się rozpocząć w przyszłym roku. Przedsiębiorcy zainteresowani możliwościami wykorzystania bogactwa złóż mogą liczyć na pełne wsparcie władz Gminy Dębica.

Ponadto, aby zwiększyć atrakcyjność pobliskich terenów, w planach przewidziana została również budowa osady galicyjskiej na ponad hektarowej działce, przy ścieżce krajobrazowo-zdrojowej pomiędzy Grabówką a Magą.

W konsekwentnych planach Samorządu Gminy Dębica widnieje ponadto w najbliższej przyszłości zamiar butelkowania wody siarczanowo – wapniowej.

Docelowo zaplanowane zostało stworzenie na terenie malowniczego Uzdrowiska Latoszyn infrastruktury wypoczynkowej w postaci domu sanatoryjnego (60 pokoi), co w pełni umożliwi korzystanie ze zdrowotnych właściwości wód siarczanowo – wapniowych, solankowych nie tylko mieszkańcom okolicznych miejscowości, ale również pacjentom z odległych terenów Polski. Inwestycja rozpocznie się w 2023 roku.